Přihlášení

Návrh novely disciplinárního řádu, který Ligová fotbalová asociace předložila Fotbalové asociaci České republiky, bude schválen na nejbližším Výkonném výboru FAČR. V praxi tento akt dává možnost Disciplinární komisi Ligové fotbalové asociace od nadcházející sezóny dodatečně trestat hráče za simulování.

„Stávající disciplinární řád neumožňoval trestat simulování jako případ narušení řádného průběhu hry. To se díky této novele změní. Pro disciplinární komisi je to nástroj, jak podobné chování z profesionálních soutěží vymýtit,“ vysvětluje předseda disciplinární komise Richard Baček.

Jaký trest hrozí simulujícím hráčům? Může jít o trest zákazu činnosti až na dvě soutěžní utkání a uložení peněžité pokuty.

„Je to významný posun v boji proti nešvaru, který se v poslední době objevil nejenom v české nejvyšší soutěži. Očekávám, že si díky novelizaci disciplinárního řádu, každý z hráčů na hřišti rozmyslí, zda spadnout či akci dokončit,“ komentuje novinku Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace.