Přihlášení

Disciplinární komise projednala tyto případy:

 

1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům:
FORTUNA:LIGA
• Eldar Ćivić (AC Sparta Praha) – ČK,
• Tomáš Smola (Slezský FC Opava) – ČK po 2xŽK.

Komentář Richarda Bačka, předsedy DK LFA, k trestu pro hráče Eldara Ćiviće: „Byť se jednalo o zákrok nízké intenzity, tak se Disciplinární komise ztotožnila s postupem rozhodčího na hrací ploše s tím, že došlo ke spáchání disciplinárního přečinu. V chování hráče Ćiviće shledala přečin tělesného napadení, s ohledem na nízkou intenzitu přestupku pak volila trest na samé spodní hranici sazby.“

2. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům za 4xŽK:
FORTUNA:LIGA
• Pavel Zavadil (Slezský FC Opava),
• Josef Hušbauer (SK Slavia Praha),
• Pavel Čmovš (FK Teplice),
• David Vaněček (FK Teplice),
• Martin Frýdek (AC Sparta Praha),
• Michal Trávník (FK Jablonec).

3. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 2 soutěžní utkání hráči za 8xŽK:
FORTUNA:LIGA
• Daniel Tetour (FK Dukla Praha).

4. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 2 soutěžní utkání hráči AC Sparta Praha Guelor Kanga Kaku za červenou kartu za surovou hru v utkání proti 1.FC Slovácko.

Komentář Richarda Bačka, předsedy DK LFA, k trestu pro hráče Guelera Kangy: „Disciplinární komise sice neshledala v zákroku hráče Kangy záměr zranit soupeře, nicméně i tak je hráč zodpovědný za následek pohybu svých rukou při hře. Výše trestu v tomto případu odpovídá charakteru a intenzitě přestupku surové hry.“

5. Disciplinární komise potrestala sportovního manažera klubu 1. FC Slovácko pana Veliče Šumulikovskiho za nesportovní chování (pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování na adresu rozhodčího) v utkání proti AC Sparta Praha peněžitou pokutou ve výši 20 tisíc korun a zákazem výkonu všech funkcí na 2 soutěžní utkání.

6. Disciplinární komise udělila důtku členovi doprovodného týmu klubu SK Slavia Praha panu Zdeňkovi Houšteckému za narušení řádného průběhu hry v utkání proti Slezský FC Opava.

7. Disciplinární komise nevyhověla žádosti hráče Lukáše Budínského z klubu MFK Karviná o prominutí zbytku trestu.

8. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem 1. FC Slovácko za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky, nevhodné pokřiky fanoušků a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání proti AC Sparta Praha.

9. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem Slezský FC Opava za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky, výtržnosti fanoušků) v utkání proti SK Slavia Praha.

10. Příští zasedání DK LFA se uskuteční 13. 12. 2018 od 14 hodin v Praze v sídle STES.