Přihlášení

Disciplinární komise projednala tyto případy:

1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům za 4xŽK:

FORTUNA:LIGA
• Josef Hnaníček (FC FASTAV Zlín),
• Alois Hyčka (FK Teplice),
• Marek Havlík (1. FC Slovácko).

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
• Marek Opluštil (FK Viktoria Žižkov),
• Petr Kodeš (FK Varnsdorf),
• Jiří Klíma (FC Vysočina Jihlava),
• Jakub Martinec (FC Hradec Králové).

2. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 2 soutěžní utkání hráči za 8xŽK:

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
• Roman Holiš (MFK Vítkovice).

3. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům:

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
• Matěj Schwendt (FK FOTBAL Třinec) – ČK po 2xŽK,
• Marián Tvrdoň (FK Ústí nad Labem) – ČK.

Juniorská liga
• Jakub Šural (FC Zbrojovka Brno) – ČK,
• Miroslav Kroutil (FC Zbrojovka Brno) – ČK po 2xŽK.

4. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 2 soutěžní utkání hráči FK Dukla Praha Janu Holendovi za udeření soupeře loktem v utkání proti SK Slavia Praha.

5. Disciplinární komise potrestala klub SK Slavia Praha za porušení povinností pořádajícího klubu (nevhodné a urážlivé pokřiky fanoušků) v utkání MOL Cupu proti MFK Karviná peněžitou pokutou ve výši 100 tisíc korun a trestem podmíněného uzavření domácích sektorů 106 až 110 (tzv. Tribuna sever) na 2 soutěžní utkání se zkušební dobou na 2 měsíce.

Komentář předsedy DK LFA p. Richarda Bačka: „Na fotbalových tribunách v Česku by se neměla vzývat ničí smrt a příznivci by neměli, ani z hloupé legrace, skandovat nic o zabíjení dětí. Pokud se tak stane ještě jednou, nebude taková tribuna jedno či více utkání skandovat nic, protože bude zavřená. Nebudeme z toho mít radost, ale jiné cesty není.

K podmíněnému trestu jsme nakonec přistoupili proto, že u Tribuny Sever se jedná o první podobný prohřešek po dlouhé době. V případě pyrotechniky (podzim 2017) a rvačky s pořadateli (podzim 2018) obdobné podmíněné tresty zafungovaly jako prevence. Chtěli bychom tímto vydat jasný signál, že pokud teď v průběhu 2 měsíců dojde k podobnému disciplinárnímu přečinu způsobenému Tribunou sever, bude trest proměněn na nepodmíněný a bude přidán trest další.

Fanoušci mohou poděkovat vedení klubu SK Slavia Praha, že trest je jen takový, jaký je. Postoj vedení klubu ke kauze od samého počátku a jeho kroky směrem k prevenci takového jednání do budoucna pomohly tomu, že Tribuna Sever není na další zápasy zatím zavřená."

6. Disciplinární komise potrestala klub SK Sigma Olomouc za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky) v utkání proti FC FASTAV Zlín peněžitou pokutou ve výši 15 tisíc korun.

7. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za porušení povinností pořádajícího klubu (nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti FC FASTAV Zlín.

8. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Slavia Praha za nesportovní chování fanoušků (nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti FK Dukla Praha.

9. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Slovan Liberec za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti FK Jablonec.

10. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FK Jablonec za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky) v utkání proti FC Slovan Liberec.

11. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Dynamo České Budějovice za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání proti FK Pardubice.

12. Příští zasedání DK LFA se uskuteční 18. 4. 2019 od 14 hodin v Praze v sídle STES.