Přihlášení

Disciplinární komise projednala tyto případy:

1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům za 4xŽK:

FORTUNA:LIGA
• Tomáš Poznar (FC FASTAV Zlín),
• Josef Divíšek (1. FC Slovácko).

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
• Vojtěch Šandera (FC MAS Táborsko),
• Jiří Janoščin (FK FOTBAL Třinec).

2. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 2 soutěžní utkání hráčům za 8xŽK:

FORTUNA:LIGA
• Jiří Fleišman (FC Baník Ostrava),
• Petr Mareš (FK Mladá Boleslav).

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
• Milan Piško (FC Sellier & Bellot Vlašim).

3. Disciplinární komise potrestala sportovního manažera klubu 1. FC Slovácko pana Veliče Šumulikovskiho za nesportovní chování (pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování na adresu rozhodčího) v utkání proti FC Slovan Liberec peněžitou pokutou ve výši 50 tisíc korun a zákazem výkonu všech funkcí na 6 soutěžní utkání.

Komentář předsedy DK LFA p. Richarda Bačka: „V případě pana Šumulikovskiho šlo už o třetí podobný prohřešek v letošní sezóně a museli jsme přistoupit k udělení trestu na samé horní hranici.“

4. Disciplinární komise potrestala trenéra brankářů klubu FK Viktoria Žižkov pana Václava Wintera za nesportovní chování (nevhodné výroky na adresu rozhodčích) v utkání proti FC MAS Táborsko peněžitou pokutou ve výši 10 tisíc korun a zákazem výkonu funkce na 2 soutěžní utkání.

5. Disciplinární komise potrestala klub Slezský FC Opava za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky a výtržnosti fanoušků) v utkání proti SK Sigma Olomouc peněžitou pokutou ve výši 100 tisíc korun a současně trestem podmíněného uzavření domácích sektorů F7, F8, F9 (vlajkonoši domácích) a H3 na 1 soutěžní utkání se zkušební dobou na 2 měsíce.

Komentář předsedy DK Richarda Bačka: „Ze strany pořádajícího klubu došlo k pochybení ve výkonu pořadatelské služby, která nezabránila pronesení téměř dvou desítek kusů pyrotechniky, z nichž tři byly vhozeny domácími fanoušky do sektoru hostů. Jen zázrakem se nikomu nic nestalo, ale takovéto chování je nepřijatelné. Pyrotechnika byla použita v sektorech, které jsme podmíněně uzavřeli, protože k použití a vhazování pyrotechniky na zápasech v Opavě došlo v tomto soutěžním ročníku již opakovaně.“

6. Disciplinární komise potrestala klub AC Sparta Praha za nesportovní chování fanoušků (nevhodné pokřiky fanoušků, masivní použití pyrotechniky, vhazování předmětů do prostoru hřiště a vhazování pyrotechniky na hrací plochu vedoucí k přerušení utkání) v utkání MOL Cupu proti SK Slavia Praha peněžitou pokutou ve výši 100 tisíc korun a trest odehrání utkání bez přítomnosti diváků hostujícího klubu v sektoru vymezeném pro fanoušky hostujícího klubu na dvě venkovní soutěžní utkání.

7. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Slavia Praha za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání MOL Cupu proti AC Sparta Praha.

Komentář předsedy DK LFA p. Richarda Bačka k událostem zápasu MOL Cupu Slavia - Sparta: „Řízení se Slavií i Spartou kvůli včerejšímu pohárovému derby jsme zahájili již dnes ráno, ihned po obdržení zprávy technického delegáta. Zástupci domácího klubu se z vážných důvodů omluvili z jednání a požádali o odročení na příští čtvrtek, kdy rozhodneme. Zástupce hostujícího klubu se na dnešní jednání DK LFA dostavil. Jsme povinni rozhodovat bez zbytečných odkladů a pro odložení rozhodnutí řízení se Spartou nebyl žádný důvod.

Fanoušci Sparty masivně vhazovali pyrotechniku na hrací plochu, a to tentokrát až do hloubi hřiště. Z důvodu tohoto prohřešku došlo současně k přerušení utkání na 1,5 minuty. Fanoušci Sparty vhazovali pyrotechniku na hrací plochu při venkovních utkáních v této sezóně již popáté a potřetí tím způsobili přerušení utkání.

Disciplinární komise již jednou fanouškům Sparty z podobných důvodů zakázala výjezd na jedno utkání. Nakonec jsme z důvodu časové prodlevy mezi přestupkem (utkání v Příbrami) a následujícím venkovním utkání (na Dukle) přeměnili trest na podmíněný. Doufali jsme, že podmíněný trest bude fungovat jako prevence, bohužel k tomu nedošlo. Fanoušci Sparty se okamžitě po skončení této podmínky dvakrát po sobě při venkovním utkání dopustili vhazování pyrotechniky na hrací plochu, v tom druhém případě vedoucí i k přerušení utkání. Z tohoto důvodu disciplinární komise přistoupila k uložení nepodmíněného trestu na dvě soutěžní utkání.

Trest je vykonatelný okamžitě po umístění na úřední desku, kde bude naše rozhodnutí zveřejněno ještě dnes a platí tedy už na sobotní utkání Sparty v Opavě.“

8. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s asistentem trenéra klubu SK Slavia Praha p. Pavlem Řehákem za pohoršující chování vůči hráči a funkcionáři hostujícího klubu v utkání MOL Cupu proti AC Sparta Praha.

9. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC FASTAV Zlín za porušení povinností pořádajícího klubu (nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti SK Slavia Praha.

10. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za porušení povinností pořádajícího klubu (nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti MFK Karviná.

11. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Baník Ostrava za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti Slezský FC Opava.

12. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem Slezský FC Opava za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky, výtržnosti fanoušků a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti FC Baník Ostrava.

13. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem Bohemians Praha 1905 za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti FK Jablonec.

14. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Baník Ostrava za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání MOL Cupu proti Bohemians Praha 1905.

15. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FK Varnsdorf za porušení povinností pořádajícího klubu (výtržnosti fanoušků) v utkání proti FC Zbrojovka Brno.

16. Příští zasedání DK LFA se uskuteční 2. 5. 2019 od 14 hodin v Praze v sídle STES.