Přihlášení

Disciplinární komise projednala tyto případy:

1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům za 4xŽK:

FORTUNA:LIGA
• Petr Zapalač (Slezský FC Opava),
• Lukáš Štetina (AC Sparta Praha),
• Lukáš Pokorný (Bohemians Praha 1905)

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
• Jen Peterka (FK Ústí nad Labem),
• Tomáš Čelůstka (FK Pardubice),
• Muamer Avdić (1.SC Znojmo).

Disciplinární komise LFA změnila tyto tresty v případě hráčů FORTUNA:LIGY na tresty peněžitých pokut.

2. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 2 soutěžní utkání hráčům za 8xŽK:

FORTUNA:LIGA
• Radim Breite (FC Slovan Liberec),
• Stanislav Hofmann (1. FC Slovácko),
• Martin Frýdek (AC Sparta Praha),
• Jaroslav Tregler (1. FK Příbram).

Disciplinární komise LFA změnila tento trest na trest peněžité pokuty, a to stejně tak i u hráčů, kteří obdrželi 8. ŽK resp. 12. ŽK ve 29. kole resp. 28.kole:

FORTUNA:LIGA
• Jiří Fleišman (FC Baník Ostrava),
• Petr Mareš (FK Mladá Boleslav),
• Guelor Kanga Kaku (AC Sparta Praha).

3. Disciplinární komise potrestala asistenta trenéra klubu SK Slavia Praha pana Pavla Řeháka za nesportovní chování (opuštění technické zóny a nevhodné chování vůči hráči a funkcionáři hostujícího klubu) v utkání MOL Cupu proti AC Sparta Praha peněžitou pokutou ve výši 30 tisíc korun.

4. Disciplinární komise potrestala klub FC FASTAV Zlín za porušení povinností pořádajícího klubu (nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti SK Slavia Praha peněžitou pokutou ve výši 30 tisíc korun.

5. Disciplinární komise potrestala klub AC Sparta Praha za porušení povinností pořádajícího klubu (nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti MFK Karviná peněžitou pokutou ve výši 30 tisíc korun.

6. Disciplinární komise potrestala klub FC Baník Ostrava za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití většího množství pyrotechniky a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti Slezský FC Opava peněžitou pokutou ve výši 70 tisíc korun.

7. Disciplinární komise potrestala klub Slezský FC Opava za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky, výtržnosti fanoušků a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti FC Baník Ostrava peněžitou pokutou ve výši 30 tisíc korun.

8. Disciplinární komise potrestala klub FC Baník Ostrava za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání MOL Cupu proti Bohemians Praha 1905 peněžitou pokutou ve výši 30 tisíc korun a trestem podmíněného uzavření sektorů pro vlajkonoše domácích (sektory D1 až D4) na 1 domácí soutěžní utkání se zkušební dobou na 2 měsíce.

Komentář předsedy DK LFA p. Richarda Bačka: „V případě fanoušků Baníku šlo o již několikáté vhazování pyrotechniky do prostoru hřiště a pronesení a použití velkého počtu pyrotechniky v probíhajícím soutěžním ročníku. V takovém případě je podle DK na místě přistoupit k přísnějšímu druhu trestu, který se může dotknout samotných fanoušků.“

9. Disciplinární komise potrestala klub SK Slavia Praha za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání MOL Cupu proti AC Sparta Praha peněžitou pokutou ve výši 100 tisíc korun a trest uzavření části stadionu v sektorech 106-110 (tribuna Sever) na dvě domácí soutěžní utkání.

Komentář předsedy DK LFA p. Richarda Bačka: „Ze strany fanoušků Slavie došlo k opakovanému masivnímu použití pyrotechniky, které již poněkolikáté v sezóně vedlo k přerušení utkání. Proto disciplinární komise rozhodla, že je na místě proměnit podmínku v nepodmíněný trest uzavření části stadionu na Tribuně Sever. Takováto recidiva by sama o sobě vedla k uzavření sektoru i bez předchozí podmínky.

Trest je vykonatelný okamžitě po umístění na úřední desku, kde bude naše rozhodnutí zveřejněno ještě dnes a platí tedy už na nejbližší domácí utkání Slavie.“

10. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem 1. FC Slovácko za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky a nevhodný transparent fanoušků) v utkání proti Bohemians Praha 1905.

11. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s vedoucím mužstva klubu AC Sparta Praha p. Miroslavem Barankem za nesportovní chování (opuštění technické zóny a nevhodné chování vůči členovi realizačního týmu soupeřova klubu) v utkání MOL Cupu proti SK Slavia Praha.

12. Příští zasedání DK LFA se uskuteční 9. 5. 2019 od 14 hodin v Praze v sídle STES.